Сила на течаща вода

Тя ми нареди да потопя нозе в ручея и да се концентрирам над осезанието на заоблените камъни по дъното. Водата беше ледено студена и неволно потреперих.

- Завърти си краката от глезените в кръг по посока на часовниковата стрелка - препоръча ми тя. - Остави течащата вода да отнесе умората ти.

След като въртях няколко минути стъпалата си, се почувствах ободрена, но краката ми бяха почти замръзнали.

- Сега се опитай да усетиш как напрежението ти се стича надолу по нозете, после го изхвърли с рязко движение от глезените - каза Клара. - По този начин ще се освободиш и от замръзването.

Продължих да пляскам водата с крака, докато престанах да ги усещам.

- Май това не действа, Клара - казах аз и извадих крака от водата.

- Това е, защото не насочваш напрежението извън себе си - каза тя. - Течащата вода отнема умората, замръзването, болести и всякакви други нежелани неща, но за да стане това, ти трябва да го възнамериш. Иначе можеш да си цамбуркаш с крака без никакъв резултат чак докато потокът пресъхне.

Тя добави, че ако човек прави това упражнение в леглото, трябва да използва въображението си и да си представи течаща вода.

- Какво точно имаш предвид с това "да го възнамериш"? - попитах аз, като си подсуших краката с ръкавите на жакета. След яростно разтриване те най-после се позатоплиха.

- Намерение е силата, която крепи Вселената - каза тя. - То е силата, която фокусира всяко нещо. Тя задейства света.

Тайша Абелар. "Магическият преход. Пътешествието на една жена"