Форум Кастанеда

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » Форум Кастанеда » Упражнения и практики » Почистване на тонала - практикум - ОТЧЕТИ

Почистване на тонала - практикум - ОТЧЕТИ

Posts 161 to 162 of 162

161

24.01.17г.
Като в Следващ с Никълъс Кейдж - това напомня. Стана ми ясно, че е заради тоталното спиране на ВД при приготвяне. Време не съществува, защото си вътре в него.  :crazyfun:

162

Религия нямам. Не знам какво може да иска "Бог", а и не ме вълнува много-много.

Въобще не ме вълнува какво е правителството и нямам никакви идеи какво трябва да бъде. На мнение съм, че човек трябва да е гъвкав и да се справя добре, независимо какво е правителството.

Държавата за мен е просто сбор от хора. Национализма и патриотизма за мен са просто методи за манипулация над населението на въпросната държава.

Социалната система не ме вълнува много-много също. Не смятам, че някой трябва да се грижи за мен. Има една хубава приказка, която четох из нета: "Ако някой се грижи да си на топло и добре нахранен, най-вероятно ти готви ножа около Коледа" - т.е. ти си добитък, който бива угояван за заколение или стригане.

Социалните мрежи за мен са метод за комуникация, понякога за забавление и почивка. Първите години имах малко контакти, после разбрах че няма значение колко контакти имам - контактувам най-често с едни и същи 10на души, с които има какво да обменим като опит или разбиране, а и да попрактикуваме, когато имаме време и възможност.

Моя преглед е неприложим за практикума. Общоприетите понятия като морал или общоприето поведение за мен нямат логика. Често пъти скандализирам околните си - странно им е, че за мен една изпушена цигара е загуба на време ако не си отворя приложежнието за учене на езици (Duolingo) и не направя 1-2 тестчета, вместо да блея и да мисля излишни глупости.
За мен онова, което хората наричат "вярнос" и "любов" е обикновено чувство за собственост.
Също така всичките размени на подаръци по някакви поводи са глупави. Предпочитам когато видя нещо хубаво и се сетя за някой човек, който ми носи радост, просто да го взема и да го подаря - ей така без повод, просто защото мога и нещото ще се хареса много от човека. Това да следиш празници и поводи ми прилича на лицемерие, желание да те помни някой.

Доброто отношение в общуването между хората ми се вижда много необходимо. Когато хората се дърлят, не могат да обменят идеи и опит. При добро отношение и изслушване може много ценен опит и знание да се обмени.

За това се сещам в момента.
Гледам че това е последния практикум, та ми се искаше да изявя желание за нов. Ще обмисля каква ми е точно идеята и ще отворя тема.
Но ми се иска да е нещо с немислене и хармония с природата - напоследък откривам коко много носят подобни неща, та ми се иска да ги поупражня и да видя дали и при други хора тези неща ще донесат толкова добри резултати като при мен.

You are here » Форум Кастанеда » Упражнения и практики » Почистване на тонала - практикум - ОТЧЕТИ