Форум Кастанеда

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » Форум Кастанеда » Светът на нагуала » Извънматериалните познания - точка на съзнание и информация за ...

Извънматериалните познания - точка на съзнание и информация за ...

Posts 1 to 2 of 2

1

http://nahuatl-adventurer.blogspot.bg/2 … -post.html

Още един нагуал -

"Драги читатели, както знаете избягвам да преразказвам неща казани от някой друг, все пак този блог е създаден за да пиша личните си опитности. Възможно е все пак да направя някои препоръки ...и то по молба на Читатели на този блог. Не ми вярвайте сляпо, не обичам да бъда възприеман по този начин, в последно време срещам такива хора, които гледат на мен едва ли не със страхопочитание..Адски много се натъжавам, когато мина през такива срещи, защото този начин на възприятие просто анулира възможността да се създаде градивен разговор, никога не гледайте на хора като мен по този начин. Много индивиди просто искат да бъдат доминирани, и силата която ги тика натам се нарича страх от непознатото и липса на приключенски дух, което е основната верига на робството, от което толкоз много се оплакват.

Не съм учен физик, дори нямам висше образование. Давам си сметка обаче, че имам нужда от познания по физика и би било адски интересно да се комбират знания от този така наречен ''езотеричен тип'' с познания от официалната наука. Те първа ще търся начини и време да направя някои експерименти. Сега искам да ви опиша някои основни неща, които всеки поел по пътя на себепознанието и извън-официалните теории е хубаво да знае, защото се отнасят мажоритарно към процеси, които в отделни аспекти са някък ''общи'', или могат да бъдат използвани като такива. Това са инструментите в ръцете ви, вие сте майсторите, и от вас зависи по какъв начин ще използвате инструментариума... Нямам време и възможност да седна да пиша подробно с месеци за да успея да структурирам един голям материал, за това ще пиша когато мога и на части, но обещавам, че информацията ще бъде доста интересна.

Радвам се, че много читатели ми пишат и ми споделят, че информацията от блога ми се оказва полезна. Принципно знам, че малко хора имат нужната настройка за да усетят енергията на такъв сорт информация, да я отсеят от думите, писаниците, изключително лошият ми български правопис (мисълта ми тече много по-лесно на испански език) и нарочно острият език, и да съумеят да ''разчетат'' енергийният пакет...Сутилната информация е важна, останалото е ярма за мозака :) Именно за това ще стане дума по-долу...

Започваме...

Начини на възприятие:
Хората имат капацитета да възприемат различен сорт информация по 2 основни канала. Единият е тялото с неговите сетива, включително цялата какафония на мозъка, другият е един много по-сутилен и труден за достигане канал, който много трудно се разкодира и интегрира от един нормален, всекидневен човек. В голямата си част, тези нормални и всекидневни хора са просто проекции на мозъците си. Както съм ви писал в предни материали, тези така наречени ''масови Инкарнации'' са създадени и програмирани да възприемат 3Д простраството чрез телата, и социума, и да доставят на Висшият Аз заключения от базов тип, базирани на емоции достигнати в социалната среда. Абсолютно базова, но също така валидна и много нужна опитност за В.А. Основното, което се експериментира е разбира се контрол под хилядите му различни форми. Страхът е основната движеща сила. Тъпо е, че толкоз много хора, които уж разбират естеството на Играта, в същност са изпаднали в онзи вътрешен конфликт със страхът от контрол...Чоджум, тука сме за да експериментираме именно лимити и контрол :) не се страхувайте! Не изпадайте в конфликт с това, че ''светът е командван от незнам си кой'', ''искат да намалят населението'', ''масоните са най-голямото зло и кроят тайни планове'', за които на вас нищо не казват а вие се засягате, понеже се имате за специялни, и т.н :) Истинските ни Същности са разбрали в даден момент, че аджеба има места като това тук, в което можеш да експериментираш концепти за лимит и контрол, щото за тях в едно такова пространство лимити реално няма..Всичко се случва волево и основната, най-важна част от тази опитност е предварително програмирана. Не си мислете също така, че всичко е тотално програмирано, защото Играта предлага и друга форма на забавление за В.А - свободната воля на Инкарнациите. Да, Инкарнациите имат капацитета да изберат един или друг изход от нещата...Нищо от това не се нарушава там горе, така че няма от какво да се боите. Започнете да изпитвате наслада от живота на пук на всичко, щото вие сами сте си го избрали...Тази мисъл трябва да ви носи спокойствие а не обратното. ..."

2

Why they think ,Castaneda was an..drug Mashine

You are here » Форум Кастанеда » Светът на нагуала » Извънматериалните познания - точка на съзнание и информация за ...