Форум Кастанеда

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » Форум Кастанеда » На лафче! » Резонансът на Шуман скочи до 36+

Резонансът на Шуман скочи до 36+

Posts 1 to 18 of 18

1

https://novotopoznanie.com/potestatem/wp-content/uploads/2017/02/Screen-Shot-2017-02-07-at-12.54.20-AM-720x302.png?x68761

Oт Eдyapд Mopгaн

Ha 31 янyapи 2017 гoдинa, зa пъpви път в иcтopиятa, Peзoнaнcът нa Шyмaн дocтигнa чecтoтa 36+. И тoвa ce пoвтapя тeзи дни. Toвa e изĸлючитeлнo cъбитиe зa плaнeтapнaтa eвoлюция или зaщo нe peвoлюция. Πpeз 2014 гoдинa ce e cчитaлo зa aнoмaлнo чecтoтaтa дa нaдcĸoчи oбичaйнитe cи пapaмeтpи – мeждy 7. 83 и oĸoлo 15-25 xepцa.

Cлyчвaщoтo ce пpeз пocлeднитe дни e cъбитиe c плaнeтapeн oтзвyĸ. Peзoнaнcът нa Шyмaн нaдxвъpли 30 пyнĸтa. Cтpaницaтa, oт ĸoятo e взeтa инфopмaциятa мoжe дa бъдe cлeдeнa в peaлнo вpeмe и e пocoчeнa в ĸpaя нa cтaтиятa. Гoдини нapeд тaзи чecтoтa пoддъpжaшe cтaбилнo нивo oт 7. 83 xepцa c eдвa дoлoвими пpoмeни. Πpeз юни 2014 тoвa явнo ce пpoмeни.

Peзoнaнc нa Шyмaн 2014 гoдинa – пъpвитe виcoĸи нивa
Moнитopитe в Pycĸaтa ĸocмичecĸa oбcepвaтopия пoĸaзaxa внeзaпнo пoвишaвaнe нa aĸтивнocттa. Πъpвoнaчaлнo yчeнитe ca пoмиcлили, чe имa пoвpeдa в oбopyдвaнeтo, нo пocлe paзбиpaт, чe дaннитe ca тoчни. B тeчeниe нa дни изcлeдoвaтeлитe ce питaт ĸaĸвo e дoвeлo дo тaзи пoвишeнa aĸтивнocт?

Ho пpeди дa пpoдължим – ĸaĸвo в дeйcтвитeлнocт e peзoнaнcът нa Шyмaн? Cпopeд Уиĸипeдия “Peзoнaнcът нa Шyмaн” ca ĸoмплeĸт oт cпeĸтъpни вълни в изĸлючитeлнo ниcĸa чecтoтa (ЕLF), ĸoитo ca  чacт oт зeмнoтo eлeĸтpoмaгнитнo пoлe. Toвa ca глoбaлни eлeĸтpoмaгнитни peзoнaнcи, гeнepиpaни и движeни oт мълниитe в ĸyxинaтa, oбpaзyвaнa oт пoвъpxнocттa нa Зeмятa и йoнocфepaтa.

Oбpaтнo в paзcъждeниятa. Oт мнoгo вpeмe ce cмятa, чe чoвeшĸoтo cъзнaниe мoжe дa ce пoвлияe oт мaгнитнoтo пoлe и тo дa cъздaдe cмyщeния в нeгo. Teзи тaĸa нapeчeни cмyщeния ce изpязявaт пo-тoчнo в мoмeнти нa тpeвoжнocт, нaпpeжeниe и cтpax. Cпopeд peд aвтopитeти, ниe xopaтa имaмe нeвepoятeн пoтeнциaл, ĸoйтo eдвa ceгa cмe зaпoчнaли дa изyчaвaмe ĸaмo ли дa paзбиpaмe. Kpeaтивнocттa, интyициятa и тaлaнтитe, ĸoитo ca нeпpeдcĸaзyeми или нeoчaĸвaни, мoгaт дa cтaбилизиpaт бъдeщитe пoĸoлeния и живoт. Taĸa нaпpимep мoжeм дa paзвиeм дapбaтa cи зa лeĸyвaнe, pacтeж и нeвepбaлнa ĸoмyниĸaция. Имa и дpyг вaжeн aĸцeнт зa paзбиpaнe нa тeмaтa. Mнoгo ca ce oплaĸвaли oт чyвcтвoтo, чe вpeмeтo ce зaбъpзвa. A дaли пъĸ зaвишeнaтa чecтoтa имa нeщo oбщo c тoвa? Bъзмoжнo ли e чecтoтaтa нa Зeмятa дa ce ycĸopявa?

Eтo и пpeдпoлaгaeмтo oбocнoвaнo oбяcнeниe. Cмятa, чe peзoнaнcът нa Шyмaн e „в cъoтвeтcтвиe“ c aлфa и тeтa вълнитe в чoвeшĸия мoзъĸ. Toвa мoжe дa oбяcни зaщo чecтo ни ce cтpyвa, чe вpeмeтo ce ycĸopявa, a cъбитиятa и пpoмeнитe в живoтa ни ca пo-интeнзивни.

Teзи peзoнaнcи пo пpинцип ca cвъpзaни c мoзъчнaтa aĸтивнocт нa чoвeĸ. Toвa oзнaчaвa, чe ce пpoмeнямe. Πpeди мнoгo гoдини изyчaвax нeвpoтepaпия и изcлeдвax ĸaĸвo oзнaчaвaт тeзи чecтoти зa чoвeшĸaтa eвoлюция. 7. 83 xepцa чecтoтa e в aлфa/тeтa вълнитe. Cпoĸoйнo, нo пoлyзacпaлo – eдин вид нeyтpaлнo пoлoжeниe, чaĸaйĸи нeщo дa cтaнe. Hивa oт 8.5 дo 16. 5 xepцa пpaвят тaĸa, чe чecтoтa излизa oт тeтa нивoтo и cпaдa ĸъм нaпълнo cпoĸoйнo aлфa пoлoжeниe, ĸoeтo бъpзo ce движи ĸъм бeтa. Toвa e cвъpзaнo c бaвнo ĸoгнитивнo cъбyждaнe. Cлeд ĸaтo peзoнaнcът нa Шyмaн изнeнaдвaщo cтигнa дo 12 – 16. 5 xepцa, нaмиpaм тoвa зa oщe пo-интepecнo.

B нeвpoтepaпиятa, 12-15 xepцa ce нapичaт ceнзopнo-мoтopни pитмични чecтoти. Toвa e идeaлнoтo cъcтoяниe нa „бyднo cпoĸoйcтвиe“. Mиcлoвнитe ни пpoцecи ca пo-изчиcтeни и пo-cъcpeдoтoчeни, нo вce oщe cмe „пo тeчeниeтo“ или „в oпитa“. C дpyги дyми, мaйĸaтa Зeмя пpoмeня вибpaциoннaтa cи чecтoтa и нaй-вepoятнo ниe cъщo. Toвa мoжe дa e eдин oт мнoгoтo знaци, чe ce пpoбyждaмe.

Учeнитe ycтaнoвиxa, чe мaгнитнoтo пoлe нa Зeмятa, ĸoeтo влияe нa peзoнaнca нa Шyмaн, ce paзбyждa бaвнo пpeз изминaлитe 2000 гoдини и ocoбeнo в пocлeднитe няĸoлĸo. Hиĸoй нe знae зaщo? Eдин cтap мъдpeц oт Индия ми ĸaзa, чe мaгнитнoтo пoлe нa Зeмятa e пocтaвeнo oт Дpeвнитe, зa дa зaĸлючи изнaчaлнитe ни cпoмeни зa иcтинcĸoтo ни нacлeдcтвo. Toвa e тaĸa, зa дa мoгaт дyшитe дa ocъзнaят oпитa нa cвoбoднaтa вoля. Бeз дa ce влияят oт cпoмeнитe oт минaлoтo. Toй твъpди, чe пpoмeнитe в мaгнитнoтo пoлe вoдят дo oтĸлючвaнe нa тeзи cпoмeни и cъзнaниeтo ни ce изпpaвя пpeд нeвepoятнa иcтинa. Бyлoтo ce пoвдигa. Πpeвpъзĸитe пaдaт oт oчитe. Aĸo мъдpeцът e пpaв, тo ce зapaждaт oщe пo-интpигyвaщи въпpocи.

Kaĸвoтo и дa ce cлyчвa e яcнo, чe тoвa ycĸopeниe мoжe дa ви нaĸapa дa ce чyвcтвaтe пo-измopeни, изтoщeни, зaмaяни и дeпpecиpaни. Чecтo ниe дopи oпpeдeлямe чyвcтвaтa cи ĸaтo cтpaнни, дoĸaтo пoвишaвaмe coбcтвeнaтa cи чecтoтa, зa дa cмe „нa paвнo“ c Hoвaтa Зeмя. Aдaптaциятa нe винaги e лeceн пpoцec, нo имaйтe пpeдвид, чe вcичĸo e чacт oт нaшeтo coбcтвeнo yниĸaлнo пpoбyждaнe.

https://novotopoznanie.com/the-resonanc … irst-time/

2

Замислих се за просветлените, и как ще се получи заземяването, ако това нещо си остане над 30!?
Едва ли ще е добро и за тъпаците. Няма лош да ги изтрещи просвеление, ама - за какво им е, като и без туй няма да осъзнаят, какво се случва.
А се чудих, защо кучетата не спират 2 седмици нощем да лаят, а патиците в небето така крещяха... Може и другите неща, покрай снежната луна да са оказали влияние, знае ли се!?

ЗАЗЕМЯВАНЕ: ГРАУНДИНГ

В едно изследване на Ga?tan Chevalier, Kazuhito Mori, and James L. Oschman върху ефектите на заземяването върху физиологията на тялото се отчитат параметрите на мозъчната активност, мускулен тонус и периферно капилярно налягане. Експериментът протича по следния начин: Заземяването се извършва като доброволците сядат в удобен стол и на петата на всеки крак се залепят електропроводими пластини, които с проводник са заземени чрез метална тръба извън сградата в земята. Взети са всички мерки срещу външно влияние от проводници в стените, електроуреди  и т.н. Измерването продължава 14 мин. преди и 14 мин. след заземяването. Промените настъпват за по-малко от секунда в момента на самото заземяване. Интересното при EEG диаграмите е следното: дясното полукълбо (син цвят на диаграмата) показва стабилна графика, а графиката на лявото полукълбо (червен цвят) показва рязка промяна (Диаграма 1). Лявото полукълбо е това, което се повлиява благоприятно при контакт със земята.  Лявото полукълбо отговаря за логическото мислене, то е „мъжкото“ полукълбо. В него се намират важни центрове като речта, писането, понятието за време, цифри  и т.н. Всеизвестен факт е, че съвременният човек функционира и реагира на света от позицията на своето ляво полукълбо (този процент е по-висок при мъжете). На графиката се виждат ясно моментът на започване на заземяването и ефектът върху лявото полукълбо (обозначено със стрелка). Графиките показват средните стойности на четирите основни типа мозъчни вълни – бета, алфа, тета и делта. В това изследване електродите са специално поставяни в предната част на черепа, която дава информация за фронталните лобове на мозъка,  отговарящи за абстрактното мислене, преценка и предвиждане.

.....

Друг изследван параметър е мускулното напрежение. Взети са данните от левия и десния горен трапецовиден мусукул  чрез SEMGs (повърхностна електромиограма), които се вземат като показателни за нивата на стрес. Крайният анализ на резултатите показва рязка промяна в мускулното напрежение още в момента на заземяване (Диаграма 2 – вж. черната стрелка отгоре) и промяната е по посока на изравняване, т.е. тези графики, който показват по-висока стойност от средната, се намаляват, а тези, които показват по-ниска стойност, се увеличават.

Сърдечния ритъм не показва никакви отклонения при заземяване на тялото, но за сметка на това периферният кръвен поток (BVP) показва значително повлияване. Периферният кръвен поток се свързва с баланса между симпатиковия и парасимпатиковия дял на вегетативната нервна система. Оттук следва важен извод: оросяването на крайниците се подобрява при контакт със земята. Като цяло се отчита увеличаване на парасимпатиковата активност за сметка на симпатиковата, което e пряко свързано с нивото на хормонален стрес в тялото.

В заключение учените установяват, че непосредственият контакт със земята „има значително влияние върху електрофизиологичните качества на мозъка и мускулатурата, върху периферното кръвно налягане (налягането в капилярите) и върху шума и стабилността на електрофизиологичните записи. Всички промените в EEG, EMG и BVP показват намаляване на нивото на общия стрес и напрежение, както и промяна в автономния баланс при заземяване.“

В резултат на още много подобни изследвания се установява намаляване на хроничните болки, намаляване на безсънието, подобряване на регулацията на глюкоза, подобряване на функциите на щитовидната жлеза, повишаване на имунитета…

Това са само няколко от посоките, по които се работи и има достатъчно данни, за да се замисли човек как да се…

СВЪРЖЕ обратно със Земята

Джон Грей, автор на „Мъжете са от Марс, жените от Венера“: „Концепцията на Заземяването резонира дълбоко в мен. Аз на практика съм направил нещо подобно от 1995 г., когато бях в Индия и изучавах индийската система за медитация. Беше ми препоръчано за по-добри резултати в моята практика да спя и да медитирам на кожа от елен, която трябва да бъде на земята. Това е йога традиция. Учителите казват, че има енергия, която тече отгоре надолу към Земята и идва в човека само ако той е свързан със земята… Християнските мистици са имали подобни практики. Те са отивали в пустинята и са медитирали на открито в Природата, знаейки че резултатите са по-добри… Но когато бях в Индия не бях много въодушевен да спя на земята. Тогава йогите ми казаха, че има и друг вариант за мен, нещо, което са правили царете, изучавали йога, за да живеят дълъг живот. Вариантът беше да използвам постелка, направена от мед, която беше свързана с медна пръчка, забита в земята отвън…“

http://anandaproject.net/блог/заземяване-граундинг/

Last edited by Силвия М (12.02.2017 09:53)

3

Ама яко кълвеш на писанията на всякакви шамбалайци, шамбалоиди и подобни...

4

Не разбирам, кое е шамбалайско!?
Не съв влизала в един от форумите им, месеци наред, койта ме кефи мах. И сега отворих, да не би пак да има синхронизъм. Нямаше подобна тема, поне в това, което мернах отгоре-отгоре.

Резонансът на Шуман ли е шамбалоиден!? или заземяването в йога, което всъщност е много общо е едновремешното заземяване на пералнята на баба ми - с тел забита в земята, че поне мен - винаги ме щипеше...!? Кое е шамбалаческо в това. Какво те интересуват в статиите възнесенията на учителите, просветленията им... и бъра-дъра алабализми!?

Защо не прочете за руската лаборатория, измерила вълните, или за опитите с тел, ходенето бос и там другите неща по същество, дет се вика!?

И съвсем между другото, толно при шамбалоидните видях човек, като сияйно яйце, за пръв път - около поне 2-3 часа виждане. Не съм чела на друг да му се е случвало, дори и Карлитос е гледал по за 5 минути (много даже казах) и айдееее - готово. Защо не видях на автобусната спирка, или някоя църква. Като съм влизала в църква навремето - все едно съм сама. Само празноти наоколо. Или в кръчмата, що!? Или някой кастанедианец, шаман, магьосник!? :D

5

Първо за заземяването. Имах един съученик, някога работеше в мина. Там имало някакъв зевзек, който си правел шеги с всеки новобранец. Дошъл веднъж един, който никога не бил влизал в мина. Зевзека му обяснил, че в мините се натрупва статично електричество и за да не го убие, трябва постоянно да е заземен. Съответно веднага му вързал един тел с единия край за каската, а другия за релсата. И човека няколко дена навсякъде ходел с тоя тел и все гледал да е вързан за релсите. Докато го видял някакъв началник и сложил край на историята.
Истории за заземяване много. И не само при йогите...

А сега общо за шамбалайството. Преди години си спомняш колко глупости се изписаха за календара на маите. Даже по форумите имаше хора, които се готвеха за 12.12.2012. Какво излезе от всичко това?
Помниш и дивотиите на Пако Рабан за 2000-та година, нали?
Или децата индиго? Позаглъхнаха вече дрънканиците за тия деца, вече доста от тях трябва да са пораснали. Проявиха ли се по някакъв начин? Оправдаха ли се прогнозите за това как те ще променят света?
Ако се върнеш назад ще откриеш безброй подобни шамбалайски истории. Например за Ани Безант и теософското дружество. Добре, че самия Кришнамурти е бил достатъчно умен за да сложи край и на тая глупост.

Шамбалайските истории също са много, но хората, които ги взимат на сериозно са още повече.

6

Първите ми два поста в темата нямат нищо общо с отговора ти за шамбалайщината.
Нито първото ти, нито второто.

Календарът на маите не го слагай при шамбалствата. Това са неща от второто внимание. А самите "изчезнали" маи - са и във второто и в третото внимание (скочили са в пропастта). Зависело е от степента им на осъзнаване. И пак се е случило доста по- рано от при други култури. Календарът също не е от тук.

Има прекалено много аутисти, за тях става въпрос, а не за малоумниците с телефоните на пешеходната пътека, заттлъстели от нехайни родители, купуващи им "натурални" сокчета, пуканки, пръчици, бургери, дюнери, ли беше !?... Без супа, или домашно разбит сок. На 10 години, с крака 5 номера по- големи от мойте и... Всъщност и двете неща са отклонения от нормата. И не са тема за разговор, предполагам.

Все ми е тая за Ани Безант, скитаща по калните лондонски улици, натрапено ми от колективното съзнавано и несъзнавано.
Колкото до Кришнамурти - много много му симапатизирам, това е човекът, точният човек. Безупречен.

7

Приемаш думите ми лично, заемаш защитна позиция и изобщо не схващаш за какво говоря.

Календарът на маите и всички спекулации около него са типична шамбалайска история. Случи ли се нещо през 2012 от това, което драскачите предсказваха? Абсолютно нищо!!! Хитрите драскачи направиха пари, а тъпото стадо лапаше писанията им като топъл хляб.

А самите  маи нямат нищо общо с второто, третото, петото внимание. Наследниците на тия, които не са били избити от испанците, в момента живеят в мизерия най-вече в Гватемала. Точно както и яките на дон Хуан в Сонора. А Календара е календар като календар. Няма по-голяма стойност от ония, които се продават по лафките.

Може би наистина има много аутисти. Но как точно очакваш те да променят света? Та те са неспособни дори да оцелеят без чужда помощ, камо ли да помогнат на някого.
Освен това се увеличават не само аутистите. Раковите заболявания вече стигат мащабите на епидемия. Сърдечно съдовите също. Защо се хващаш точно за аутистите?

Peзoнaнcът нa Шyмaн явно ще е новата залъгалка за тълпата, от която хитреците ще правят пари, а тълпата ще слуша в захлас и ще мълви : "Еббба си майката!!!"

Още ли не забелязваш колко еднакво фалшиво е всичко?

8

Приемаш думите ми лично, заемаш защитна позиция и изобщо не схващаш за какво говоря.

Когато ти говориш, ник-а ти (ли е!?) - за мен е лично. Ако ми говори последния, регистрирал се - няма и да го отчета. И на това му викат респект. Точно затова се прави упражнението в тази по-горе практика.

Децата Индиго - казах тъжна история и описах поне два вида. Нищо не очаквам. Помниш ли, когато ти говорех за последните истински хора и ми се плачеше!? :)

За календара - той свърши, това е. Който от маите скочи (и някои други може би) - скочи. Останалите ще чакат други групи, ако изобщо са магове. А всъщност и щото свърши - затова живите маи живеят някъде там.

2012г. - който не осъзнава, колко по- отворени са сетивата, и колко повече - не го разбирам. :) и планетите са на друго място. (Астрология не се и старая да разбирам.)

9

Можем да спечелим някой конкурс с теб, ако се организира - по дървена философИя.  :D  :longtongue:

Ама мога и да те набия, ако нямам дар слово в момента там.  :D

10

Ще ти припомня един цитат от практикума:

Дон Хуан отговори, че събирателната точка и ореолът й са признак за наличието на живот и съзнание. Неминуемото заключение на древните магьосници било, че съзнанието и възприятията вървят ръка за ръка и са свързани с тази точка и обкръжаващото я сияние.
-  Има ли вероятност тези магьосници да са сбъркали в своето виждане? - поисках да зная аз.
- Не съм в състояние да ти обясня защо е така, но един магьосник не може да сбърка по отношение на виждането си - заяви дон Хуан с тон, който не търпеше възражение. - Е, изводите, до които е достигнал благодарение на него, биха могли да са погрешни, поради наивност или изостаналост. За да избегне тази беда, той трябва да усъвършенства своя ум по всякакъв начин.(Изкуството на сънуването, Карлос Кастанеда)

Ако в обсъжданията не присъства и елемент на изследване, който да води до  усъвършенстване на ума, те са напълно безполезни и наистина са дървена философИя. Именно затова очаквам от теб аргументи, доказателства и солидна логика при всяко такова обсъждане. Приказки от рода на "аз така го чувствам..., аз го усещам..., аз осъзнавам..., аз виждам..." не водят до нищо и нямат абсолютно никаква стойност.

От 2012 година няма никакъв забележим, измерим ефект. Абсолютно никакъв! Всичко е само голи приказки без практическа стойност.

11

Силвия М wrote:

Ама мога и да те набия, ако нямам дар слово в момента там.  :D

Класика! Още Висоцки я е описал:

Если он меня прикончит матом,
Я его - через бедро с захватом,
Или ход - конем по голове!

12

16,02.2017г.
Днес мислих, творих, наблюдавах, осъзнавах.... Радвам се, че всичко си е по местата.

Нищо не е по- важно от Висоцки, мен, теб, или друга песен. Авторът, дали е чел Карлитос  :longtongue:

13

Ако в обсъжданията не присъства и елемент на изследване, който да води до  усъвършенстване на ума, те са напълно безполезни и наистина са дървена философИя. Именно затова очаквам от теб аргументи, доказателства и солидна логика при всяко такова обсъждане. Приказки от рода на "аз така го чувствам..., аз го усещам..., аз осъзнавам..., аз виждам..." не водят до нищо и нямат абсолютно никаква стойност.

По-горе казах за ветровете, разликата сънувачи/прикривачи. Не мога да ти помогна да чувстваш, както и ти на мен за логиката. Пак казвам - много се старая и знам, че и ти го правиш. Обаче от говоркането (курилка в руските форуми :D ) се вижда, че сме на еднакво мнение, макар и изразено по различен начин. Това видях.

Няма много да те бия, респект все пак. Шашкаш ме и със човешките широки познания понякога, само на моменти, де  :D  :longtongue:

14

Имах предвид този автор :)

15

От 2012 година няма никакъв забележим, измерим ефект. Абсолютно никакъв! Всичко е само голи приказки без практическа стойност.

Остави, няма смсъл. А сега в ммента е и 5D ... Филми, второ внимание, че и сталкинга си беше, оказа се, пак в точното време.  :sceptic:

16

За четците, че да е ясно!! -песничките и текстчетата не се отнасят до никого (сетих се в един миг, че хората знаят за фб, може би) и да не изникнат заблуди. В смисъл, че са поздравчета  :crazyfun:

Та тия са - мои усещания, или към мен, неизразими с думи.  :D

17

Силвия М wrote:

...Не мога да ти помогна да чувстваш, както и ти на мен за логиката...

Всъщност е много лесно. Преместваш събирателната точка в зоната на разума и си готова...

18

Hombre wrote:

Всъщност е много лесно. Преместваш събирателната точка в зоната на разума и си готова...

Точно ей това винаги го забравям... Ах тоя свят на хората... Отчитам грешката си.   :crazyfun:
Същото се отнася и до теб!!  :glasses:

You are here » Форум Кастанеда » На лафче! » Резонансът на Шуман скочи до 36+