Форум Кастанеда

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » Форум Кастанеда » Упражнения и практики » Връзка с Духа - общи приказки

Връзка с Духа - общи приказки

Posts 21 to 24 of 24

21

"А три поличби. На които не обърнах внимание, защото се държах, като обикновен човек. Нормално, не живея в Сонора. И все пак - компа с работата ми, грипа на хората и напиканите седалки в буса."

Всъщност - казала съм го, пак без да обърна особено внимание. Грипа на хората и компа с работата ми. Тях съм го написала без да зная - срогосекретната ми тема. Воладорите и случката на бензиностанцията са били. За буса писах тук.

Остава другата поличба - съюзниците, глутницата кучета.

Обаче от два-три дни си мислех за другите две абстрактни ядра и все нямах време да ги разгледам. Щото и тях съм ги написала пак без да ща.

Съвсем между другото, на човек му трябват не само "очи" за да гледат поличбите, а и малко мозък, за да ги разбира. Не мога да го кажа по-правилно. Щото не е точно.

Когато разбере, че е в подсказаната вече ситуация, щото то ясно си личи, че стои като нагласена - решенията се вземат не само мислейки и действайки, а и в здрава връзка с Духа. Нещо такова.

Много напомня на случката със сярата за пиене, която трябваше да купя за една жена. Нямах никакъв спомен, а фармацевта ме гледаше изпитателно секунда, докато на съседната каса друга жена ми подсказа забравената покупка. Убедена съм, че само един луд би го сторил това. За разсъдливия Hombre - и дума да не става. Колкото пъти съм пробвала - получава се. Жалко, че другите не ги писах в дневниците, или по форумите.
Все идентични сякаш на пръв поглед неща, но трябва внимание. ..

Last edited by Силвия М (11.03.2018 21:18)

22

— Повтарям — рече той, досущ като изправил се на катедрата учител, — „проявлението на духа“ е наименованието на първото абстрактно ядро в магьосничеството. Очевидно онова, което магьосниците разпознават като абстрактно ядро, е нещо, което засега ти убягва. Тази част, която ти се изплъзва, е известна на магьосниците като структурата на намерението, или „безмълвния глас на духа“, или още като „отвъдното устройство на абстракта“.

~~~

— Отвъдното устройство на абстракта не представлява просто реда, в които са ти представени абстрактните ядра — поясни той, — или онова, което те съдържат в себе си, каквото и да е то, нито дори нишките, фини като паяжина, които ги свързват. По-скоро то е умението да узнаеш абстракта директно, без намесата на езика.

23

Айдеее абстрактните ядра отидоха на кино.  :D  :crazyfun:

Четох за Дъненето на компютърните програми. Особено впечатлена останах от разбирането на будистите, дзен-будистите и даосите.

Понеже не видях нищо за кастанедите - сигурно истината е в абстрактните ядра - второ и трето. Демек в изчистването на връзката с духа и изучаването на четирите настроения на прикриването.

Защото дънят ли се програмите, за тая цел са създадени флашките и още някои други неща за съхраняване на двугодишен труд.

А чиракът, на когото му говори Гласът за Паскал/Лазарус и с очите си е прочел за поразии, можеше с повечко търпение да записва всичко, до последния час.

Всъщност това са тотални глупости. Няма как да знам, или друг да знае, кога - на кой комп на планетата ще му се издъни програмата. Твърдо оставам зад позицията на дзен наставника. Не получих просветление. По-скоро са малки просветленийца по пътя, като детски приказчици. (Щото някои са имунизирани против това.) Следващата, по-следващата. Абстракт.

Мнооооого се смях!!

24

И пропуснах да кажа, че винаги се изумявам от креативността на ума на хората, които ги измислят тия неща!! Чудила съм се, какви са.

You are here » Форум Кастанеда » Упражнения и практики » Връзка с Духа - общи приказки