Форум Кастанеда

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » Форум Кастанеда » Упражнения и практики » Връзка с Духа - общи приказки

Връзка с Духа - общи приказки

Posts 21 to 27 of 27

21

"А три поличби. На които не обърнах внимание, защото се държах, като обикновен човек. Нормално, не живея в Сонора. И все пак - компа с работата ми, грипа на хората и напиканите седалки в буса."

Всъщност - казала съм го, пак без да обърна особено внимание. Грипа на хората и компа с работата ми. Тях съм го написала без да зная - срогосекретната ми тема. Воладорите и случката на бензиностанцията са били. За буса писах тук.

Остава другата поличба - съюзниците, глутницата кучета.

Обаче от два-три дни си мислех за другите две абстрактни ядра и все нямах време да ги разгледам. Щото и тях съм ги написала пак без да ща.

Съвсем между другото, на човек му трябват не само "очи" за да гледат поличбите, а и малко мозък, за да ги разбира. Не мога да го кажа по-правилно. Щото не е точно.

Когато разбере, че е в подсказаната вече ситуация, щото то ясно си личи, че стои като нагласена - решенията се вземат не само мислейки и действайки, а и в здрава връзка с Духа. Нещо такова.

Много напомня на случката със сярата за пиене, която трябваше да купя за една жена. Нямах никакъв спомен, а фармацевта ме гледаше изпитателно секунда, докато на съседната каса друга жена ми подсказа забравената покупка. Убедена съм, че само един луд би го сторил това. За разсъдливия Hombre - и дума да не става. Колкото пъти съм пробвала - получава се. Жалко, че другите не ги писах в дневниците, или по форумите.
Все идентични сякаш на пръв поглед неща, но трябва внимание. ..

Last edited by Силвия М (11.03.2018 21:18)

22

— Повтарям — рече той, досущ като изправил се на катедрата учител, — „проявлението на духа“ е наименованието на първото абстрактно ядро в магьосничеството. Очевидно онова, което магьосниците разпознават като абстрактно ядро, е нещо, което засега ти убягва. Тази част, която ти се изплъзва, е известна на магьосниците като структурата на намерението, или „безмълвния глас на духа“, или още като „отвъдното устройство на абстракта“.

~~~

— Отвъдното устройство на абстракта не представлява просто реда, в които са ти представени абстрактните ядра — поясни той, — или онова, което те съдържат в себе си, каквото и да е то, нито дори нишките, фини като паяжина, които ги свързват. По-скоро то е умението да узнаеш абстракта директно, без намесата на езика.

23

Айдеее абстрактните ядра отидоха на кино.  :D  :crazyfun:

Четох за Дъненето на компютърните програми. Особено впечатлена останах от разбирането на будистите, дзен-будистите и даосите.

Понеже не видях нищо за кастанедите - сигурно истината е в абстрактните ядра - второ и трето. Демек в изчистването на връзката с духа и изучаването на четирите настроения на прикриването.

Защото дънят ли се програмите, за тая цел са създадени флашките и още някои други неща за съхраняване на двугодишен труд.

А чиракът, на когото му говори Гласът за Паскал/Лазарус и с очите си е прочел за поразии, можеше с повечко търпение да записва всичко, до последния час.

Всъщност това са тотални глупости. Няма как да знам, или друг да знае, кога - на кой комп на планетата ще му се издъни програмата. Твърдо оставам зад позицията на дзен наставника. Не получих просветление. По-скоро са малки просветленийца по пътя, като детски приказчици. (Щото някои са имунизирани против това.) Следващата, по-следващата. Абстракт.

Мнооооого се смях!!

24

И пропуснах да кажа, че винаги се изумявам от креативността на ума на хората, които ги измислят тия неща!! Чудила съм се, какви са.

25

Връзка с Духа е метафора и касае връзката със сънуваното тяло което както пише някъде из книгата на Тайша е основния съд за енергия. Когато се изчисти тази връзка,  което не е метафора, а буквално значи енергийното тяло да се изчисти от външни енергийни замърсявания и да се подържа такова, тогава двете енергийни структури започват да действат заедно и се слива първото с второто внимание, и това някъде го има описано  из книгите кога става. И това не може да стане изведнъж а става прогресивно, че има и регрес, защото чуждото устройство се грижи постоянно да си замърсен до дупка за да се храни на воля.

26

tumancho wrote:

Връзка с Духа е метафора и касае връзката със сънуваното тяло което както пише някъде из книгата на Тайша е основния съд за енергия. Когато се изчисти тази връзка,  което не е метафора, а буквално значи енергийното тяло да се изчисти от външни енергийни замърсявания и да се подържа такова, тогава двете енергийни структури започват да действат заедно и се слива първото с второто внимание, и това някъде го има описано  из книгите кога става. И това не може да стане изведнъж а става прогресивно, че има и регрес, защото чуждото устройство се грижи постоянно да си замърсен до дупка за да се храни на воля.

Напълно грешно, но пък толкова категорично мнение...

27

Та да продължим с мефорите от К.К.
Една от най известните е нещото което той нарича ЛИЧНА СИЛА
Според друг един писач (иследовател на същата дисциплина описана от К.К.) Лична сила било разширяване на възможностите за енергообмен с външни енергийни структури, или ако трябва това да се приравни към описа на К. К. означава постигане на нови стабилни позиции на събирателната точка.
Така че никакво натрупване на ЛИЧНА СИЛА няма и няма и да има, има само нови позиции на събирателната точка в които енергийната структура човек има достъп до енергии до които няма достъп в първото внимание

You are here » Форум Кастанеда » Упражнения и практики » Връзка с Духа - общи приказки