Форум Кастанеда

User info

Welcome, Guest! Please login or register.

You are here » Форум Кастанеда » На лафче! » Ръкописът на Войнич

Ръкописът на Войнич

Posts 1 to 3 of 3

1

http://zanaukata.eu/ии-разкодира-тайнствен-ръкопис/#

Трудността съдържащата 240 страници книга да бъде разчетена, произтича още от това, че лингвистите дори не могат да определят към коя група езици спада езика, на която е написана. Всъщност той е толкова странен, че не един и двама специалисти са изказвали съмнение дали това изобщо е реален език. Усилията на канадски учени може би най-накрая ще дадат категоричен отговор на това.

Изследователи от Университета на Алберта използваха система с елементи на ИИ, за да декодират откъси от известния ръкопис, като използваха техника, позната под името алгоритмично дешифриране.

Тъй като езикът е неизвестен, учените първо са тренирали ИИ да разпознава характерните особености на 380 различни езика. За целта те са му предоставили копия на Всеобщата декларация за правата на човека. След това обучение ИИ вече е бил в състояние да определя езика на непознат текст с точност от 97%.

Като следващ етап учените са предоставили на ИИ отделни участъци от ръкописа, за които е имало подозрения, че може би имат връзка с арабския език. За всеобща изненада обаче ИИ дава друг отговор. Езикът, както се оказва е произходен на Иврит.

2

Това ми беше интересно, заради една руска група, която го търсеше.

Чела съм 5 от материалите, които съм постнала. По принцип НЕ чета и НЕ препоръчвам нищо. Затова и много от тях трих.

Хубаво е да ги има някои неща, информативно може би.

3

Я, не само аз съм му се дзверила на Войнич :) Много са приятни нещата. Даже мислех да си правя практика - примерно да се опитвам да ги видя на сън, или чрез медитация да получа усещания или впечатления някакви. Нямах време точно тогава, та го оставих за по-късен етап. Ако все още има потребители тука, ще пиша когато го подхвана, да опитаме с още някой, на който му харесват.

You are here » Форум Кастанеда » На лафче! » Ръкописът на Войнич